مضرات مصرف بی رویه زعفران

 آیا زعفران نیز میتواند مضر باشد؟مصرف زعفران برای چه کسانی مفید نیست؟ چه مقدار زعفران باید مصرف کنیم؟تولیدکنندگان برتر زعفران مرغوب چه شرکتهایی هستند؟پ

این پرسش ها و چندین پرسش دیگر در مورد زعفران این محصول گرانبها ممکن است برای هر کسی پیش امده باشد قبلا در مورد فواید زعفران مطالبی را در اختیارتان قرار دادیم اینبار میخواهیم درباره مضرات زعفران و اینکه مصرف بیش از حد آن ممکن است چه ضرر های جبران ناپذیری را برایتان ایجاد کند با هم صحبت کنیم.

همه ما میدانیم زعفران یا همان طلای سرخ که در کشور ما بسیار تولید میشود و یکی از تامین کنندگان زعفران جهانی میباشد فواید زیادی دارد اما در کنا فواید استفاده از زعفران نکاتی را نیز در باره مصرف بیش از حد زعفران باید بدانید که دچا مشکل نشوید.

زعفران کاربردهای بسیاری دارد که یکی از آنها این است که در مکمل هایی که برای تناسب اندام افراد تجویز میشود معمولا مقدار قابل توجهی زعفران وجود دارد شما عزیزان نیز اگر از این  مواد استفاده میکنید باید با پزشک یا مربی متخصص خود مشورت کنید و نگذارید مصرف زعفران از حد معمول آن افزایش یابد.و از استفاده طولانی مدت از انواع زعفران بپرهیزید.

مصرف زیاد زعفران ممکن است سلامتی شما را به خطر اندازد

معمولا خانمها در پخت انواع غذاها به مقدار زیاد زعفران استفاده میکنند البته میزان استفاده خانواده های ایرانی از زعفران کمتر از میزان جهانی میباشد و به همین دلیل است که همیشه میزان صادرات زعفران از خرید زعفران در داخل کشور بیشتر است اما بهرحال باید توجه داشته باشید که خرید و مصرف بیش از اندازه زعفران ممکن است موجب زردی پوست , اسهال , زردی چشم , یرقانشود همچنین در مصارف زیاد امکان مسمومیت غذایی , زردی غشای مخاطی , خون دماغ شدن و بی حس شدن پلک ها و لب ها نیز وجود دارد.

خوردن زعفران برای زنان باردار ممنوع است

همانطور که در مقالات قبلی زعفران یونیک عرض کردیم زعفران خواصی دارد که مصرف آن باعث خونریزی و سقط جنین خانمهای باردار میشود پس مصرف زعفران برای این افراد به کل ممنوع میباشد.

البته زعفران تقلبی زیادی نیز در بازار موجود است که بروز این عوارض را دوچندان میکند در مقالات قبلی در مورد انواع زعفران و تشخیص زعفران مرغوب از نامرغوب اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دادیم پس در هنگام خرید زعفران به این نکته توجه داشته باشید و از برندهای معتبر و تولید کنندگان رعفران معتبرخریداری نمایید تا زعفران مرغوب در اختیارتان قرار دهند. در زعفران های تقلبی به دلیل استفاده از رنگهای شیمیایی ممکن است خطرات جدی را برای سلامتی تان ایجاد نماید.

زعفران یونیک تولید کننده و صادر کننده زعفران به سراسر جهان سعی بر آن دارد تا اطلاعات مفیدی را در باب خرید و مصرف زعفران در اختیار شما عزیزان قرار دهد تا سلامتی شما هموطنان گرامی به خطر نیفتد.