صادرات زعفران به گرجستان

زعفران یک ادویه بسیار کاربردی در صنعت های مختلف غذایی، دارویی و شیمیایی است.

از این رو انواع مختلف زعفران در کشور های متعدد مشتریان خاص خود را داشته و به خوبی در آنجا خرید و فروش می شود.

در حال حاضر ایران به عنوان بزرگ ترین تولید کننده و صادر کننده زعفران در جهان است و بیش از 65 درصد از تولید جهانی زعفران , این محصول گرانبها به ایران اختصاص دارد و جزو بزگترین صادرکننده های زعفران است و به کشور های دیگر مثل گرجستان هم زعفران صادر می شود.

گرجستان با جمعیتی نزدیک به 4میلیون نفر یکی از مشتریان زعفران ایرانی می باشد که سالانه بهترین نوع زعفران به کشور گرجستان صادر می شود.

صادرات زعفران به گرجستان از استقبال خوبی در این کشور بهره مند بوده است.

زعفران یکی از مفاخرترین محصولات کشاورزی در ایران می باشد و از ارز آوری بسیار مطلوبی در کشور برخوردار می باشد.ایران به عنوان مهد پرورش گیاه زعفران سالانه بهترین و با کیفیت ترین انواع زعفران را در خود پرورش می دهد و صادرکننده زعفران به گرجستان است.

بسته بندی زعفران صادراتی 

کشور گرجستان به عنوان یکی از مشتریان زعفران به شمار می آید و سالانه حجم بالایی از زعفران کشور عزیزمان ایران به این نقاط صادر می شود.

روش های صادرات زعفران به گرجستان به دو صورت فله ای و بسته بندی شده می باشد و بسته بندی انواع زعفران به صورت مثقالی و گرمی در انواع بسته بندی های بسیار شیک و با کیفیت بالا صورت می گیرد.لازم به ذکر است صادرات زعفران به صورت فله ای با کیفیت معمولا در حجم بالای یک کیلو گرم انجام می شود.