اخبار زعفران

پرداخت وام به زعفران کاران خراسان شمالی

زعفران یا طلای سرخ یکی از گران ترین کالاها در سراسر دنیا میباشد و ایران نیز یکی از کشورهای تامین کننده زعفران جهان میباشد و صادرات زعفران به کشورهای گوناگون را انجام میدهد.

نطنز بیشترین سطح زیر کشت زعفران در اصفهان را دارد

مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان نطنز گفت: نطنز با 220 هکتار سطح زیر کشت زعفران، رتبه نخست سطح زیر کشت زعفران را در استان به خود اختصاص داده است.

برداشت زعفران

آغاز برداشت زعفران نظنز از مزارع شهرستان

عبدالرضا مهدی بادی مدیر جهاد کشاورزی نطنز پیش بینی کرد امسال  1600 کیلوگرم زعفران خشک از مزارع زعفران نطنز برداشت و باتوجه قیمت زعفران بیش از  160 میلیارد ریال عاید کشاورزان شود.

بسته‌ بندی زعفران

تعطیلی بزرگترین کارخانه فرآوری و بسته‌ بندی زعفران در تربت حیدریه

هم اکنون بزرگترین کارخانه فرآوری و بسته بندی زعفران برای زعفران تربت حیدریه به دلیل مشکلات فرآوری تعطیل و بدون استفاده است.

راه اندازی قرارداد آتی «زعفران پوشال معمولی» در بورس زعفران

 

بانک و رسانه : بورس کالای ایران طی صدور اطلاعیه ای اعلام کرده از روز سه شنبه ۲۷ شهریور ماه جاری

استفاده از کشت های گلخانه ای بهترین راهکار در شرایط کم آبی

 به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،حیدرعلی گل‌محمدی دیروز در حاشیه بازدید از طرح آبیاری کم‌فشار در شرکت گلشن گلشهر به مناسبت هفته جهاد کشاورزی اظهار کرد:

زعفران ایرانی

چهل درصد کاهش برداشت زعفران تربت حیدریه

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تربت‌حیدریه گفت: نسبت به سال های گذشته حدود 30 تا 40 درصد کاهش عملکرد در برداشت زعفران تربیت حیدریه داشته ایم.

صندوق زعفران تا ماه آینده فعال می‌شود

حسین شیرزاد با اشاره به اینکه صندوق زعفران با حمایت و مشارکت زعفرانکاران، اتحادیه ها و استاندار خراسان رضوی تشکیل شده است افزود:

صدور ۱۰ مجوز جدید فعالیت کشت زعفران و گل محمدی در شهرضا

 به گزارش   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،رضا باقری مدیر جهاد کشاورزی شهرضا امروز در نشست خبری با خبرنگاران این شهرستان، گفت: شهرضا یکی از قطب‌های مهم کشاورزی استان در منطقه جنوب است که  ۲۸ هزار و ۸۸۵ هکتار اراضی زراعی دارد.

زعفران تربت حیدریه

میزبانی تورهای گردشگری مزارع زعفران در شهر تربت حیدریه

رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه، گفت بازدید از مزارع تربت حیدریه برای تورهای گردشگری داخلی و خارجی در مهر و آبان سال جاری اجرا می‌شود.

حسین شیرزاد : احتمال تولید 400 تن زعفران در خراسان‌رضوی

 «حسین شیرزاد» امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، در سازمان تعاون روستایی خراسان‌رضوی، اظهار کرد:

در شهرستان نطنز ۱۳۵۰ کیلوگرم زعفران برداشت می‌شود

در اولین ماه از فصل پائیز شهرستان نطنز حال و هوای دیگری به خود می‌گیرد. برداشت زعفران یا طلای سرخ در این ماه از ۱۷۰هکتار مزارع رعفران ایران در این شهرستان آغاز و حدود یک ماه ادامه دارد.

طراحی غرفه نمایشگاهی در نمایشگاه ملی زعفران

با توجه  به اینکه هر ساله نمایشگاه ملی زعفران در آبان ماه برگزار می گردد

Image
© 2018 JoomShaper, All Right Reserved