چگونگی تشخیص مرغوب و نامرغوب

زعفران مرغوب چه ویزگیهایی دارد؟ چگونه زعفران مرغوب را از نامرغوب تشخیص دهیم؟

شاید شما هم جزو کسانی باشید که به دنبال دریافت پاسخی برای تشخیص زعفران اصل میباشد یا اینکه در خرید و فروش زعفران فعالیت دارید لذا برای آگاهی از روشهای خرید زعفران مرغوب با ما همراه باشید.

همانطور که میدانید کشور ایران یکی از کشورهای فعال در زمینه صادرات زعفران به کشورهای مختلف جهان میباشد خصوصا زعفران برخی شهر ها از قبیل زعفران قائنات و زعفران نطنز طرفداران زیادی دارد.

زعفران به دلیل قیمت زیاد و همچنین کسانی که در زمینه صادرات زعفران به کشورهای دیگر فعالیت دارند سرمایه گذاری زیادی در خرید زعفران انجام میدهند معمولا برای خرید عمده زعفران از متخصصان و کارشناسانی که در زمینه تشخیص زعفران مرغوب از نامرغوب فعالیت دارند استفاده میکنند.

زعفران یونیک در این مقاله قصد دارد تا اطلاعاتی در زمینه زعفران اصل در اختیار شما عزیزان قرار دهد تا در هنگام خرید زعفران با مشکلی مواحه نشوید.

یکی از راههای تشخیص زعفران مرغوب سرشاخه های آن است.

برای تشخیص زعفران اصل از غیر اصل باید ابتدا به سرشاخه های آن نگاه کنید یکی از روش های ساده که میتوانید در هنگام خرید زعفران از آن استفاده کنید این روش میباشد زعفران مرغوب دارای سه سر شاخه میباشد که قسمت بالای آن مانند شیپور است هر چه از ریشه به سمت بالا بروید شیپور باریک تر است.

یکی دیگر از روشهای تشخیص زعفران اصل سرکلاله زعفران است

کلاله زعفران نباید بسیار برق باشد در صورت مشاهده این نوع زعفران قبل از خرید حتما آن را آزمایش نمایید. یکی از موادی که شباهت زیادی به زعفران دارد ذرت میباشد کلاله های ذرت حالت مستقیم دارد اما در زعفران این رشته به صورت انحنا است وجود این انحنا نشانه مرغوبیت و اصل بودن زعفران میباشد. 

زعفران یونیک سالهاست که در زمینه تولید عمده زعفران و صادرت زعفران به کشور های دیگر فعالبت دارد چند مورد از کشورهایی که صادرکننده زعفران به آنها میباشد و فعالیت دارد صادرات زعفران به عمان و صادرات زعفران به ترکیه میباشد.